Desard

DESARD

DESARD, her yaş grubu için yenilikçi deney ve eğitim setleri dizayn eden bir şirkettir.

Teknoloji ve mühendislik eğitimine yeni bir boyut kazandırmak amacıyla, gözlemlenen açıkları kapatmak ve çağımızın akıllı ve hızlı çocuklarına günümüzün bilimini en verimli şekilde aktarmak için yeni yöntemler sunmaktayız. Faaliyet alanlarımız arasında mühendislik fakültelerinde verilen laboratuvar derslerine yönelik setler ve setlerle uygulanabilecek renkli içerikler sunmak ayrıca her yaş grubuna mühendislik eğitimini indirgeyip bunu eğlenceli bir yolla öğrencilere vererek çocukların kendilerini keşfetme imkanı bulmasını sağlamak da bulunmaktadır.

İlk ürünümüz üniversitelerin Kontrol Sistemleri Laboratuvarı için MATLAB – Simulink ve Arduino mikroişlemcisi ile DC motor hız ve konum kontrolünü sağlayan bir deney setidir. Bu set muadillerine kıyasla dijitalleştirilmiş ve kullanıcının Simulink yetkinliğini geliştirmeyi hedeflemekte olup ve aynı zamanda etkili deney içerikleri ile kontrol dersinin teorik içeriğini pratiğe dönüştürmeyi planlamaktadır. Ayrıca etkili, pratik ve modüler tasarımı sayesinde kullanıcının kendi dizayn ettiği projeleri de deney seti üzerinde uygulama şansı tanımaktadır. Etkili tasarımı sayesinde sadece Simulink kullanarak değil kullanıcının kendi Arduino projelerini de yapabilme imkanı sunmaktadır.

Projemiz TUBITAK 1512 destekli olup, 2017 Mayıs ayından bu yana genç ve yetenekli ekibimizle TOBB ETU GARAJ'da bulunan ofisimizde çalışmalarımıza devam etmekteyiz...

Detaylı bilgi için designarduino@gmail.com adresine mail atabilirsiniz…

Web sitemiz yapım aşamasındadır, kısa zamanda sizlerle buluşacaktır…

 

Proje Ekibi

Nurdeniz Altınoluk

Elektrik Elektronik Mühendisi/Kurucu Ortak

Esra Ökmen

Elektrik Elektronik Mühendisi/Kurucu Ortak

Serhat Yasin Çekiç

Elektrik Elektronik Mühendisi

Muharrem Akkaya

Makina Mühendisi

Nazlıcan Dönmez

Mekatronik Mühendisliği Bölümü

Merve Demirci

Mekatronik Mühendisliği Bölümü

Ahmet Geylani Tırak

Endüstriyel Tasarımcı

Ahmet Kerem Gündüz

Endüstriyel Tasarımcı

Mert Balta

Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü

 

Yetkinlikler

Nurdeniz Altınoluk

MATLAB, Simulink, LabVIEW, Arduino, Proteus, ARM, PLC

Esra Ökmen

MATLAB, Simulink, Photoshop, Adobe Illustrator, Arduino, Android

 

Girişimcinin Gözünden

İş fikrimiz bitirme projemiz sonucu oluşmuştur. Bitirme projemiz olan ve aynı zamanda ilk ürünümüz olacak DC motor deney setimiz ile GARAJ’ a başvurmuş olup 2017’nin Mayıs ayından itibaren GARAJ kuluçka merkezinde girişimci olarak çalışmaktayız. Üniversite hayatımız ve stajlarımız sırasında yaptığımız projeler, IEEE yönetim kurulu deneyimlerimiz, Laboratuvar derslerindeki deney setlerinde gözlemlediğimiz temel sorun ve eksiklikler ile böyle bir iş fikrine atılma heyecanını kendimizde bulduk. Stajlarımdan birini Yıldırım Elektronik gibi deney setleri üreten bir firmada yapmam sayesinde bu süreci mutfağında gözlemleme fırsatı yakaladım aynı şekilde ortağımın da tasarım ve çizim yeteneği ve bu yeteneğini mühendislik bilgisi ile birleştirmesi sayesinde Türkiye’deki Elektrik – Elektronik eğitimini  günümüz  teknolojilerini takip edebilen bir düzeye getirmeyi hedeflemekteyiz.