PepTeam

Pepteam Bilişim A.Ş.

 

Proje Ekibi

Okan Emre ELAGÖZ

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi

Ilgın ALTAN

TOBB ETÜ / İşletme

Utku Mertşah YILMAZ

TOBB ETÜ / İşletme

Burak PIRLANTA

TOBB ETÜ / İşletme

Mücahid ÇELİK

TOBB ETÜ / Bilgisayar Mühendisliği

Deniz Erce ALAGÖZ

TOBB ETÜ / Görsel İletişim Tasarımı

 

Yetkinlikler

Proje Yönetimi(PMP), Veri Tabanı Yönetimi (Oracle), Sql, T-Sql, Veri Ambarı Tasarımı (ETL,ODI), Veri Madenciliği, İş Zekası (OBIEE,Tableau), Yazılım(.net), Mobil Uygulama(Android, IOS),Dijital Pazarlama, Web Tasarım, Grafik Tasarım

 

Faaliyet Alanları

İş servisi, projesini geliştirmek ve ticarileştirmek amacıyla şirket kuruluşumuzu gerçekleştirdik.İş servisi projesi haricinde kurumsal müşterilere yönelik yazılım, veri tabanı, veri ambarı ve iş zekası projelerinde hizmet vermekteyiz. İş servisi projesi ve diğer çalışmalarımız için detaylı bilgi almak için; info@pepteam.com.tr adresine mail atabilir ve web sitelerimizi ( www.pepteam.com.tr  , www.isservisi.com ) inceleyebilirsiniz.

Projemiz ve şirket kuruluşumuz için TOBB GARAJ desteği hariç herhangi bir destek almadık. Şu an ön yüz web site tasarımlarını tamamladık ve uygulama yönetim panelini geliştirmeye başladık.

              İş Servisi                

İş Servisi, servise ihtiyacı olan yolcular ile yolcuya ihtiyacı olan servisleri pratik şekilde bir araya getiren teknolojik çözümdür. Personel taşımacılığı alanında hizmet gösterecek olan iş fikrimizde, çalışanların ev ve işyerleri arasındaki yolda geçirdikleri süreyi minimuma indirmek, yolculuklarını kaliteli hale getirmek ve bu kişilerin zamanlarını ise daha verimli kullanmalarını sağlama amacı taşıyan çevre dostu bir projedir.

Konfor uğruna maddi tasarruftan vazgeçip işe arabasıyla gidenler için de; tasarruf amaçlı konforundan vazgeçip toplu taşımalarda zaman kaybedenler için de projenin hayata geçirilmesi oldukça faydalı olacaktır. Hem bireysel hem de küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde çalışanlar için ayda en az 20 gün ev-iş arasında hizmet verecek olan servislerle bir yandan zamandan kazanacaklar, bir yandan ise benzin, otopark gibi ücretlerden kurtulacaklar. Diğer taraftan trafikteki araç sayısının azalması ile karbondioksit (CO2) salınımını azalacağı için en büyük katkılarından biri de çevreye olacaktır.

 

Girişimcinin Gözünden

Pepteam kurucusu olarak 7 yıldır bilişim sektöründe çalışmaktayım. Yazılım geliştirme mühendisi olarak başladığım çalışma hayatına veri tabanı ve iş zekası alanlarında uzmanlaşarak devam ettim. İş servisi projesinden önce de  farklı bir girişim projesi üzerinde çalıştım. Camekan ismindeki proje ile hizmet sektöründeki işveren ve iş arayanları konum tabanlı olarak bir araya getiren, iş arayanların yakınlarındaki iş ilanlarına kolay ve pratik bir şekilde ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktaydım. Camekan projesini hayata geçirebileceğim şartlar oluşmasa da, proje ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar sırasında öğrendiklerim, bir yıl sonrasında iş servisi projesine, şirket kuruluşuna ve ticarileşme süreçlerine daha hakim olmamı sağladı. 2018 mayıs ayı itibariyle Pepteam Bilişim A.Ş. kuruluşunu gerçekleştirdim.