GARAJ HAKKINDA

Yaratıcı Fikirleriyle Güçlü Ekibimiz

Biz Kimiz?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde 2012 yılında kurulan ve hizmet vermeye başlayan "GARAJ"; daha öğrenci iken girişimci olabilmenin kapıları açmaktadır. "GARAJ" genellikle hiç girişimde bulunmamış ancak girişimcilik potansiyeli yüksek adayları kabul etmekte; onlara iş fırsatları sunarak onları profesyoneller ile tanıştırmaktadır. Girişimci adaylarına bir yandan iş planı hazırlamayı öğretirken bir yandan da yeterli olgunluğa ulaşan girişimcilerin şirket kurmalarını sağlayarak onları iş dünyasına dahil etmektedir.

Öğrencilerin ve genç girişimcilerin yanısıra, TOBB ETÜ dışından girişimcileri de kabul eden GARAJ, ağırlıklı olarak teknoloji tabanlı ve yenilikçi projeleri desteklemek için; onlara ücretsiz ofis, altyapı, ve mentor desteğinin yanısıra, iş bağlantıları, yatırımcı desteği, destek programlarına hazırlık gibi süreçler konusunda destek sağlamaktadır. Geleneksel girişimlere de destek olan GARAJ, start-up projelerine, fikir aşamasından, ticarileşmeye kadar tüm aşamalarda girişimci adaylarına yardımcı olmaktadır.

2015 yılından bu yana faaliyetleri TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TOBB ETÜ TTO) Girişimcilik Birimi aracılığıyla yürütülen GARAJ,  verdiği ön kuluçka ve kuluçka hizmeti kapsamında, girişimcilerine özel olarak TTO'muzun ilgili birimleri tarafından Fikri Sınai Mülkiyet  Hakları, Proje Yönetimi ve Proje Geliştirme ile Proje Yazma Hizmeti de sunmaktadır.