Teknolojik ve yenilikçi girişimlere TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında 150.000 TL'lik hibe desteğinin verildiği ve TOBB ETÜ TTO tarafından yürütülen BiGG GARAJ kapsamında, dikey mentorlukların gerçekleştirildiği mentorluk kampımızda girişimcilerimiz 3 gün boyunca sabahtan akşama kadar 7 mentörümüzle bir yandan iş planlarını geliştirirken bir yandan da iş fikirlerine yönelik Ticarileştirme, Ar-Ge ve Teknolojik Doğrulama konuları ile ilgili çalışma fırsatı buldu.

İş ortağımız Viveka ile birlikte GARAJ'da gerçekleştirdiğimiz mentorluk kampımızda girişimcilerimiz ile Üniversitemize destek veren, alanında uzman mentorlarımızı ağırladık: Atilla Hakan ÖZDEMİR, Başar KAYA, Bülent YILMAZ, Emrah ALKAYA, Esen ÇEVİK, Evren BÜKÜLMEZ, Tuğberk TOSUNOĞLU. 75 girişimcimizin katıldığı kampta 130 seans saat mentorluk hizmeti verildi. 20 farklı ilden programımıza katılan ve program kapsamında eğitim ve mentorluk hizmeti alan girişimcilerimiz, 6 Mayıs'ta TÜBİTAK öncesi sunum yapacakları TOBB ETÜ GARAJ Jürisi için yoğun biçimde çalıştı. Kendilerine TÜBİTAK sunumlarında başarılar dileriz.

TOBB ETÜ Garaj

GARAJ, girişimci adaylarının iş fikirlerini mentorların desteğiyle gelir elde edilebilir bir iş modeline dönüştürme ve proje çıktılarını pazarlama sürecine ilişkin çalışmalar ile ağırlıklı olarak teknoloji odaklı projelerin yürütüldüğü bir Ön Kuluçka ve Kuluçka Merkezi'dir.