21 Ekim 2018 pazar günü Dijital Çağ Atölyesine de ev sahipliği yapan TOBB ETÜ'de muhteşem bir üretim rüzgarı esti! Üretmenin gücüne inanmış 7'den 70'e yüzlerce katılımcı Makers Ankara' nın düzenlediği Ankara Üreten Festivali'nde bir araya gelerek gün boyu devam eden etkinlikleri ilgiyle takip ettiler.

Teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek amacıyla yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında toplamda 400’den fazla öğrencinin hayallerine dokunan Dijital Çağ Atölyesi bu güzel organizasyona VESTEL'in düzenlediği yarışmada finale çıkan "VR Çocuk" projesiyle katıldı.

Festival boyunca çocuklara ve gençlere ücretsiz sanal gerçeklik (VR) deneyimi sunan etkinliğe ilgi ise inanılmazdı! Hayatında ilk kez bu deneyimi yaşayan çocukların ve akranları tarafından üretilen VR içeriklerini deneyimleyen gençlerin tepkileri son derece umut ve mutluluk vericiydi

TOBB ETÜ Garaj

GARAJ, girişimci adaylarının iş fikirlerini mentorların desteğiyle gelir elde edilebilir bir iş modeline dönüştürme ve proje çıktılarını pazarlama sürecine ilişkin çalışmalar ile ağırlıklı olarak teknoloji odaklı projelerin yürütüldüğü bir Ön Kuluçka ve Kuluçka Merkezi'dir.