ALTA ENERJİ MÜHENDİSLİK ARGE MAKİNE İMALAT SAVUNMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

 

Proje Ekibi

Aliİhsan YILMAZ

Gazi Üniversitesi Makine Mühendisi

Tarık ARSLAN

Gazi Üniversitesi Makine Mühendisi

 

Yetkinlikler

İklimlendirme ve Soğutma alanında uzman makine mühendisleri olarak ANSYS, Fluent, FloEFD, SolidWorks, Siemens NX10, Autodesk Inventor, Autodesk 3ds Max, Autodesk Autocad, Adobe Photoshop CS6, Lumion, Alarko Carrier HAP 4.80 programları tarafımızca etkin olarak kullanılabilmektedir.

 

Faaliyet Alanları

2018 yılında kurulan ALTA ENERJİ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. sürdürülebilir, çevrebilimle ilgili, yeşil, çevre dostu vb. pek çok isim altında karşımıza çıkan doğayla uyumlu yeşil binalar başta olmak üzere çevreci teknolojiler üzerine çalışmaktadır. Çevreci ve sürdürülebilir teknolojiyi esas alan, insani ihtiyaçların özgün ve yenilikçi ürünler geliştirerek en düşük maliyetlerle karşılanmasını hedefleyen ilk kuruluş olma unvanına sahip bir kuruluş olup, insanlığın hizmeti için çalışmaktadır.

Sektör içerisinde çoğunlukla kullanılan güneş panelleri, su ısıtıcı güneş kollektörleri haricinde enerji sağlayan, enerji maliyetlerini düşüren ürünler bulunmamaktadır. Ürün çeşitliliğinin olmayışı ve mevcut solar enerjinin kullanılamaması üzerine yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda özgün ve 100 % yerli ürünler geliştirilmiştir. Bunlar, “Güneş Enerjisini Veya Serin Havayı Depolayarak Yapılarda İklimlendirme Yapan Cihaz”, “Elektrik ve Su Üretebilen Aydınlatma Cihazı”, “Güneş Enerjisinden Elde Edilen Sıcak Su ile Çalışan Ticari Buzdolabı” ürünleri tarafımızca patent başvuruları yapılmış ürünler olup, hizmete sunulacak ilk özgün ürünlerdir. Ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için; altaenerji@gmail.com adresi kullanılarak tarafımızla iletişime geçilebilir.

 

Girişimcinin Gözünden

2016 yılında “American Society Of Heating, Refrigerating And A-C Engineers”  kuruluşundan prestiji yüksek olan “Applied Engineering Challenge” etkinliğinde ilk defa Türkiye’ye derece getirmiş “Güneş Enerjisini Veya Serin Havayı Depolayarak Yapılarda İklimlendirme Yapan Cihaz” üzerine yapılan bilimsel çalışmalar, girişimcilik fikirlerine zemin hazırlamıştır. 2017 yılında Rönesans Holding tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” etkinliğinde ve 2018 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen “Patentle Türkiye” etkinliğinde ve daha birçok ödüle sahip makine mühendisleri olarak yola çıktık.

2018 yılında TOBB üniversitesine ait bulunan TÜBİTAK uygulayıcı kuruluşu olarak görev yapan Garaj’a TÜBİTAK 1512-BİGG desteğine başvurularak almaya hak kazanmıştır. Bu sayede TOBB üniversitesi içerisinde Garaj tarafından tarafımıza sunulan ofiste ALTA ENERJİ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. temelleri atılmıştır.

İlginizi mi çektik?

Bizimle tanışmak için iletişime geçin.

İletişim