Yetkinlikler

Proje ekibinin, projeyi geliştirirken yetkin olduğu konular.
Faaliyet Alanları
Garaj Marker

Bütüncül Tıp Doktor Karar Destek Sistemi, bütüncül tıp tecrübelerini kullanarak, tüm tıp doktorlarının teşhis isabetini artırmak üzere tasarlanmış komple bir sağlık yönetim sistemidir.

Bütüncül Tıp Doktor Karar Destek Sistemleri ( Artınım)

  • Modern Tıp ve Tamamlayıcı Tıp disiplinleri, birbirinden kopuk olarak değil, bütüncül yaklaşımına uygun bir şekilde tasarlanıyor.
  • Yapay zeka destekli bir sistem. Hastaya sorulacak olan ön tanı içeren anket soruları ve cihaz ölçümleri ile gelen hasta bulguları, bilgisayar entegrasyonu ile yazılımımıza aktarılacak ve doktor muayeneye geçtiğinde ön tanı bilgilerini ve tedavi önerilerini ekranında görecektir.
  • Alanında otorite kabul edilen uzman hekimlerimiz danışmanlık sağlıyor. Tanı ve tedavi önerileri, sadece tavsiye niteliğinde olacak, son kararı doktor verecektir.
  • Hasta ile ilgili randevu, tanı ve tedavi süreçleri ile ödeme bilgileri dahil tüm bilgiler de doktorun süreç takibinde olacaktır.
Girişimcinin Gözünden
Garaj Marker

Temmuz 2017 tarihinde çalışmaya başladığımız Bütüncül Tıp Doktor Karar Destek Sistemleri(ARTINIM) Projemizin tasarımını, bütüncül tıp alanında otorite kabul edilen uzman hekimlerin rehberliğinde yapmaktayız.

AHBA Bilişim çözümleri ekibi olarak özel sektörde mühendis ve yönetici pozisyonlarında tecrübe kazandıktan sonra kendi girişimimizi oluşturma kararı aldık. TOBB Üniversitesi Garaj Teknoloji Transfer ofisi de ilk durağımız oldu. Garajdaki girişimciye sahip çıkan yöneticilerimiz bize destek oldular. Bizde sağlık alanındaki projelerimizden birini hayata geçirmeye karar verdik. Temmuz 2017 tarihinde çalışmaya başladığımız Bütüncül Tıp Doktor Karar Destek Sistemleri(ARTINIM) Projemizin tasarımını, bütüncül tıp alanında otorite kabul edilen uzman hekimlerin rehberliğinde yapmaktayız. Hedefimiz 2018 Temmuz ayında projenin prototip ve testlerini bitirmiş olup satışa sunmaktır. Projemizin ilk tanıtım faaliyetini 6-8 Ekim 2017 tarihinde Kızılcahamam Patalya Hotel 5. Akapunktur ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumunda stand açarak Tıp doktorlarımıza sunduk. Yaklaşık 250 hekimin katıldığı bu sempozyumda ARTINIM projemize 60 adet ön talep aldık. Hekimler bu alanda yapılmış hiçbir çalışma olmadığını ve bizim ekibimizin doğru yolda olduğunu ifade ederek bizleri tebrik ettiler. Bu projeye şimdiye kadar destek almadık, kendimiz finanse etmekteyiz. Bu alanda yatırım yapmak isteyen yatırımcılara da projemizi detaylandırabiliriz.