Yetkinlikler

Proje ekibinin, projeyi geliştirirken yetkin olduğu konular.
Faaliyet Alanları
Garaj Marker

‘’Dünya’nın en kolay kullanılan drone’u’’ mottosu ile mime kumandamız ve droneumuz ile ülkemizde bir ilk olmaya çalışıyoruz.

Robotik üstüne gerçekleştirdiğimizi hem akademik alanda bitirme tezi vb gibi hem de freelance olarak aldığımız birçok proje bulunmaktadır. Birkaç tane örnek vermek gerekirse Sesle analiz edici off grid (internet veya başka bir sunucu makinaya gerek kalmadan) sistem bir arayüz modülü ile rahatça kara droneları kontrol edilebilmekte ve komutlandırılarak kontrol edilebilmekte. Bir başka projemiz ise Koç Üniversitesi kapalı alan navigasyon sistemi bir mobil uygulama üstünden kullanıcıyı kapalı ve açık alanda yönlendirerek gerekli noktalarda bluetooth üstünden bilgilendirme yapmaktadır. İlk hibrit navigasyon sistemi kullanılmış olup sorunsuz ve keskin çalışan bir demo uygulamadır. Bunun dışında birden çok freelance robotik projesi hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Prototipini geliştirdiğimiz ürünümüz küre şeklinde bir İHA’dır. Bu İHA’nın  en önemli özelliği dizayn ettiğimiz küresel şekli ve kafesli yapısı ile hem çevre için hem de kullanıcı için güvenli bir yapıya sahiptir. Pervaneler kafesli yapının arkasında kaldığı için vurma çarpma düşme ve yeni kullanıcıların pervanelerden alacağı darbeler gibi sorunları minimalize etmektedir. Kapalı alanda rahatça kullanılabilen yapısı ile hobi amaçlı olarak da öğrenmek ve gelişmek için önemli kullanımı rahat bir cihazdır. Endüstriyel alanda ise yedek parçası rahatça temin edilebilen ucuz ve isteğe göre istenilen yerde rahatça modifiye edilebilen bir yapıya sahiptir. Yük taşıma kapasitesi, hızı ve sonradan takılabilir kitleriyle hem ekonomik hem de ihtiyaca göre değişiklik gösterebilen bir üründür.

Ürünümüz bir Küresel bir şekle sahip olduğu için dizayn olarak en çok üstünde durduğumuz ve hassas davrandığımız konu hem fark yaratan hem de değer getirisi olan bir çalışmadır. Şuan DIY (kendin yap) şeklinde dizayn ediyoruz. Kullandığımız parçalar 3D çizim programları ile hayata geçirilip bu çizimler ve dizaynlar üstünde mukavemet ve aerodinamik similasyonları hazırlıyoruz. Her bir parçayı deneyerek hafiflik, sağlamlık ve estetik olarak değerlendiriyoruz. Bununla beraber kendi dizaynımız bir uçuş kartı geliştiriyoruz bu kart  Open Source olarak yazılımcı ve yazılımla uğraşan herkes için rahatça geliştirme yapabileceği platform olarak sunuyoruz. Hem hardware olarak hem de software olarak böyle bir yöntem izleyerek hem bizim için hem de ülkemizde bulunan markalar için ivmelenme sağlayacağına inanıyoruz.

Şu anda KOSGEB Ar-Ge inovasyon kapsamında başvurduğumuz bir destek bulunmakta, buna ek olarak Yeni Girişimci desteğini de almaya hak kazandık.

Sektörün en büyük filo şirketlerinden olan ve 25.000 aracı olan Hedef Filo ile görüşmelerimiz olumlu bir şekilde devam etmektedir.

Girişimimiz aynı zamanda otomobil sektörünün önemli dijital oyuncularından Garajsepeti’nin ise partner girişimidir. Garajsepeti ile sistem entegrasyon çalışmalarımız devam etmektedir. Bu sayede arabamiyika.com artık garajsepeti.com, tasit.com, araba.com, hürriyet.oto mynet.oto gibi milyonlarca tıklanması olan internet sitelerinde de yayınlanmaya başlayacak olup garajsepeti’nin networkünden de faydalanmaya başladık.

Girişimcinin Gözünden
Garaj Marker

Ape Drone, endüstriyel ve hobi alanı olarak her iki alanda da yer almaktadır. Endüstriyel alanda PTT (drone taşımacılığı ile kargo), Vodafone Akıllı Köy, TABİT A.Ş. (tarım alanında ilaçlama, tohumlama ve görüntü alma).

1 yıldır süren AR-GE çalışmalarımız sonucunda uçan prototipimiz bulunmaktadır. ‘’Dünya’nın en kolay kullanılan drone’u’’ mottosu ile mime kumandamız ve droneumuz ile ülkemizde bir ilk olmaya çalışıyoruz. Mime kumandamız ile ileri-geri, sağ-sol yapıp el hareketleriyle yönlendirebileceğiniz bir kumanda sunuyoruz. APE X droneu ile ise, 25 dk hava kalma süresi olan, 7 kilograma kadar kaldırma kuvveti olan, ultrasonik sensörleriyle çarpmaları önleyen ve FPV kiti olan bir drone sunuyoruz.

Ape Drone bu zamana kadar ne yaptı?

Ape Drone, endüstriyel ve hobi alanı olarak her iki alanda da yer almaktadır. Endüstriyel alanda PTT (drone taşımacılığı ile kargo), Vodafone Akıllı Köy, TABİT A.Ş. (tarım alanında ilaçlama, tohumlama ve görüntü alma).

Hobi alanında ise, İş Bank SOFT TECH ön satış protokolü ve Turkcell  Arıkovanı 40.000 TL’lik Drone ön satışı.

Mine Kumanda