DESARD

http://desard.com.tr/

Yetkinlikler

Proje ekibinin, projeyi geliştirirken yetkin olduğu konular.
Faaliyet Alanları
Garaj Marker

DESARD, her yaş grubu için yenilikçi deney ve eğitim setleri dizayn eden bir şirkettir.

Teknoloji ve mühendislik eğitimine yeni bir boyut kazandırmak amacıyla, gözlemlenen açıkları kapatmak ve çağımızın akıllı ve hızlı çocuklarına günümüzün bilimini en verimli şekilde aktarmak için yeni yöntemler sunmaktayız. Faaliyet alanlarımız arasında mühendislik fakültelerinde verilen laboratuvar derslerine yönelik setler ve setlerle uygulanabilecek renkli içerikler sunmak ayrıca her yaş grubuna mühendislik eğitimini indirgeyip bunu eğlenceli bir yolla öğrencilere vererek çocukların kendilerini keşfetme imkânı bulmasını sağlamak da bulunmaktadır.

İlk ürünümüz üniversitelerin Kontrol Sistemleri Laboratuvarı için MATLAB – Simulink ve Arduino mikroişlemcisi ile DC motor hız ve konum kontrolünü sağlayan bir deney setidir. Bu set muadillerine kıyasla dijitalleştirilmiş ve kullanıcının Simulink yetkinliğini geliştirmeyi hedeflemekte olup ve aynı zamanda etkili deney içerikleri ile kontrol dersinin teorik içeriğini pratiğe dönüştürmeyi planlamaktadır. Ayrıca etkili, pratik ve modüler tasarımı sayesinde kullanıcının kendi dizayn ettiği projeleri de deney seti üzerinde uygulama şansı tanımaktadır. Etkili tasarımı sayesinde sadece Simulink kullanarak değil kullanıcının kendi Arduino projelerini de yapabilme imkanı sunmaktadır.

 

Detaylı bilgi için www.desard.com.tr adresine göz atabilir ya da info@desard.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Projemiz TUBITAK 1512 destekli olup, 2017 Mayıs ayından bu yana genç ve yetenekli ekibimizle TOBB ETU GARAJ’da bulunan ofisimizde çalışmalarımıza devam etmekteyiz…

Girişimcinin Gözünden
Garaj Marker

Laboratuvar derslerindeki deney setlerinde gözlemlediğimiz temel sorun ve eksiklikler ile böyle bir iş fikrine atılma heyecanını kendimizde bulduk.

TOBB ETU Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu iki arkadaş olarak girişimcilik yoluna girdik. İş fikrimiz bitirme projemiz sonucu oluşmuştur. Bitirme projemiz olan ve aynı zamanda ilk ürünümüz olacak DC motor deney setimiz ile GARAJ’ a başvurmuş olup 2017’nin mayıs ayından itibaren GARAJ kuluçka merkezinde girişimci olarak çalışmaktayız. Üniversite hayatımız ve stajlarımız sırasında yaptığımız projeler, IEEE yönetim kurulu deneyimlerimiz, 

Stajlarımdan birini Yıldırım Elektronik gibi deney setleri üreten bir firmada yapmam sayesinde bu süreci mutfağında gözlemleme fırsatı yakaladım aynı şekilde ortağımın da tasarım ve çizim yeteneği ve bu yeteneğini mühendislik bilgisi ile birleştirmesi sayesinde Türkiye’deki Elektrik – Elektronik eğitimini günümüz teknolojilerini takip edebilen bir düzeye getirmeyi hedeflemekteyiz.