E-Tercih

https://e-tercih.com

Yetkinlikler

Proje ekibinin, projeyi geliştirirken yetkin olduğu konular.
Girişimci Hakkında
Garaj Marker

E-Tercih Nedir?

e-tercih üniversite tercihi yapacak lise öğrencilerinin, mezunların veya ilgili kişilerin ailelerinin, üniversite veya bölüm değiştirmek isteyen insanların, kısaca herhangi bir üniversite veya bölümle alakalı bilgi almak isteyen kişilerin bu bilgileri edinmek için kullanacağı bir platformdur.

e-tercih bünyesinde bulunan gönüllü üniversite öğrencileriyle ya da yeni mezun olan kişilerle ilgili tarafları birebir ve online bir biçimde buluşturarak sorularını sorabilecekleri ve cevaplarını tamamen bağımsız ve ücretsiz şekilde öğrenebilecekleri bir sosyal girişimdir.

Girişimcinin Gözünden
Garaj Marker

Ne Hedefliyoruz?

Öncelikli amacımız tercih yapacak olan insanlarla dürüst ve tarafsız olan üniversite öğrencileri veya mezunları bireysel bir şekilde buluşturarak onların sorularına cevap olup daha isabetli üniversite ve bölüm tercihi yapmalarını sağlamak. Orta ve uzun vadedeki amacımız ise üniversite ve bölüm tanıtımını çok daha erken yaşlardan itibaren başlatarak insanların kendilerine en uygun mesleği ve okulu seçmelerini sağlamak. Türkiyede şu anda 206 üniversite bulunmakta, biz tercih yapacak olan bireylerin bu okulların hepsini araştırıp hepsi hakkında bilgi sahibi olarak üniversite ve bölüm tercihi yapmalarını istiyoruz.