Pure Angle

Pure Angle / LinkedIn

Yetkinlikler

Proje ekibinin, projeyi geliştirirken yetkin olduğu konular.
Girişimci Hakkında
Garaj Marker

Pure Angle

Girişimci tam burslu olarak endüstri ürünleri tasarımı ve otomotiv mühendisliği bölümlerinden mezun olmuştur.Bir çok üniversite projesinde öncülük etmiş ve bir çok tasarım ve mühendislik projesine liderlik etmiştir. Üniversite yıllarında öğrenci konseyine ve bir çok kulübün başkanlığına seçilmiştir. Bunlara ek olarak bir çok sanat etkinliğine öncülük etmiştir. Daha sonra Arizona Devlet Üniversitesi Tasarım okulunda bir süre akademik çalışmalar yapmıştır. Ankara TOBB Ekonomi Ve teknoloji Üniversitesi tasarım bölümünde akademik eğitimine devam etmekte ve aynı zamanda asistan olarak ders vermektedir. Türkiye’de de savunma sanayi firmalarında çalışmış ve serbest tasarımcı olarak hâlâ danışmanlık vermektedir.

İpek 2021 yılında Pure Angle’ı kurduktan kısa bir süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nden yatırım almıştır. 3 kıtada tasarım ve mühendislik çalışmalarına devam etmektedir. Savunma sanayi, elektronik ürünler, yat tasarımı ve mobilya tasarımı üzerinde bir çok tasarımı mevcuttur. İpek’in seri üretime geçmiş tasarımlarının yıllık seri üretim miktarı 100 bin üzerindedir, girişimci yoğun iş hayatının yanında yağlı boya resim sanatı ve atçılık dahil bir çok sanat ve spor dalı ile ilgilenmektedir.

Girişimcinin Gözünden
Garaj Marker

Ne Hedefliyoruz?

Akademik olarak dünyanın ilk “gerçek ergonomik ” tasarımına sahip mouseunu geliştiren Pure Angle TÜBİTAK 1512 hibe desteğinin ardından Amerika Birleşik Devletlerinden yatırım aldı.
Aynı zamanda yüksek lisans tez konusu kapsamında akademisi araştırmanın bir parçası olan endüstriyel tasarım girişimidir.