BİGG GARAJ 2022 Yılı 1. Çağrı Başvuruları Başladı

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) 2022 yılı 1. çağrı dönemi başvuruları açıldı.

BİGG Programı, “Teknolojik Ar-Ge ve İnovasyon” içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz hibe destek programıdır.

TOBB ETÜ tarafından Hacettepe Teknokent TTM ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde yürütülen ve Türkiye’nin en köklü TÜBİTAK BİGG programlarından biri olan BİGG GARAJ Programı, verdiği kapsamlı eğitim ve mentorluklarla 2020 yılından beri her 2 girişimcisinden 1’inin 200.000 ₺, toplamda 2.400.000 ₺ hibe desteği kazanmasını sağlamıştır.

BİGG GARAJ Programı kapsamında sağlanan teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ile tüm mentorluk destekleri TOBB ETÜ TTO – GARAJ tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Yeni çağrı döneminde de teknoloji tabanlı ve inovasyon içeren projesini gerçekleştirmek ve 200.000 ₺ geri ödemesiz %100 hibe ile kendi şirketini kurmak isteyen girişimci adayları ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız.

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi olarak, 2015 yılından beri BİGG GARAJ Programı kapsamında, 20’den fazla ilde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğimiz girişimcilik eğitimlerimize 1000’den fazla, mentorluk programımıza 500’den fazla girişimci katıldı ve 80 ekip 13,1 Milyon TL geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandı.

5 Mart 2022 tarihinde başlayacak BİGG GARAJ eğitim ve mentorluk programında öncelikli listede yer almak istiyorsanız acele edin!

Son Başvuru Tarihi: 1 Nisan 2022 17:00

Başvuru ve Detaylı Bilgi için tıklayın.

Tematik Alanlar

  • Akıllı Ulaşım
  • Akıllı Üretim Sistemleri
  • Enerji ve Temiz Teknolojiler
  • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
  • Sağlık ve İyi Yaşam
  • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

Başvuru Koşulları

  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun olmak
  • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış olmak
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamış olmak

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu haberi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın