Ekiplerimizden ERES Biyoteknoloji ile DNA Atölyesi

Geçtiğimiz hafta DNA Atölyesi çalışmamızı TOBB GARAJ‘da gerçekleştirdik. Sadece GARAJ çalışanları ve şirketlerine özel bu atölyemizde katılımcı olan herkes kendi DNA’sını izole etti ve gözlemledi. Atölye çalışmamızın 10 kişilik kontenjanı hızla doldu. Atölye eğlenceli anlara sahne oldu. Yoğun talep sebebiyle ikinci GARAJ DNA Atölyesi’ni düzenliyoruz. İkinci Atölyemizde, ERES Biyoteknoloji uygulama ekibi de yer alacak.

Bu yılda her sene olduğu gibi uluslararası DNA günü 25 Nisan’da pek çok eğitim kurumunda ve akademik kurumda kutlanacak. 25 Nisan Dünya DNA Günü’nde Ankara ve İstanbul’da bilim ve STEM çalışmalarına önem veren iki özel okulda da biz misafir olacağız. DNA gününün önemine atfen DNA Atölyesi çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarımızda özellikle çocukların STEM eğitimine yönelik olarak geliştirdiğimiz materyalleri de paylaşacağız ve çocukların beğenisine sunacağız. Hedefimiz bilim ve bilim eğitimine her çocuğun erişebilmesi ve Türkiye’de her noktada bilimle bir araya gelebilmesi.

DNA Atölyesi ve DNA Kutusu çalışmaları ERES Biyoteknolojinin yeni ürünü ve yeni markası olan”Bilim Kutusu”nun bir parçasını oluşturuyor. İstanbul’da gerçekleştirilecek fuarda ve Zonguldak’ta düzenlenen Bilim Şenliğinde aynı zamanda tanıtımı yapılacak olan bu yeni markamızın hazırlıkları hızla devam ediyor. “Bilim Kutusu” olarak sizlerle buluşturacağımız bu yeni markamızın ilk uygulamalarını takip edebilir, Mayıs ayında herkes için açacağımız atölye çalışmasına siz de katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu haberi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın