“Geleceği Üretenler Programı-5” başlıyor…

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen ilk dört programı kaçıranlar için “Geleceği Üretenler Programı-5” başlıyor…

2019 yılının şubat, mart ve nisan ayları (8 hafta), 7-15 yaş arası öğrenciler için teknoloji üretim dönemi olacak. Nasıl mı? Merkezi, bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; teknoloji ve bilişim odaklı Baltık eğitim sistemi ile kurgulanmış Dijital Çağ Atölyesi, 7-15 yaş arası öğrencileri TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenecek “Geleceği Üretenler Programı’na” davet ediyor!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi GARAJ bünyesinde bulunan Dijital Çağ Atölyesi, “herkes birşeyler üretebilir/üretmelidir” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde 7-15 yaş arasındaki dijital nesile yönelik tasarlanmıştır. Teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek amacıyla yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında toplamda 450’den fazla öğrencinin hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle (Vestel, TOBB ETÜ, Bilkent Cyberpark, TTGV) adından söz ettirmeye başlamıştır. “Geleceği Üretenler Programı” maker hareketinin yayıldığı ülkelerde eğitim almış ve bilfiil çalışmış uzman eğitmenlerimizin liderliğinde ve gözetiminde bir atölye programı olacaktır. Daha üretken, yaratıcı, meraklı, girişimci, geleceğin toplumuna hazır, teknoloji okur- yazarı çocukların geleceğine inanan herkesi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne bekliyoruz.
1. Grup: 23 Şubat – 13 Nisan 2019 (Her Cumartesi Saat: 14:00 – 17:00)
2. Grup: 24 Şubat – 14 Nisan 2019 (Her Pazar Saat: 14:00 – 17:00)

Geleceği Üretenler Programı-5;
1.HAFTA: Kodlama Atölyesi/ 2.HAFTA: Robotik ve Yapay Zeka Atölyeleri/ 3.HAFTA: 3D Tasarım ve Tekno Girişimcilik Atölyeleri/ 4.HAFTA: Elektronik ve Elektronik Müzik Atölyeleri/ 5.HAFTA: Animasyon Atölyesi/ 6.HAFTA: Web Tasarım ve Drone Atölyeleri/ 7.HAFTA: Mobil Aplikasyon ve Hologram Atölyeleri/ 8.HAFTA: Sanal Gerçeklik (VR) Atölyesi (Fişsiz Projeler, Artırılmış Gerçeklik dahildir.)

Ön kayıt içinhttp://dijitalcagatolyesi.com/onkayit/ Tel: 0(551)1537616  Email: iletisim@dijitalcagatolyesi.com Web: www.dijitalcagatolyesi.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu haberi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın