Nesnelerin İnterneti (IoT), Büyük Veri (Big Data), Elektronik Donanım Geliştirme Eğitimi

"Nesnelerin İnterneti (IoT), Büyük Veri (Big Data), Elektronik Donanım Geliştirme Eğitimi" 2 Ocak 2020 12:00-15:30 arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Eğitime kayıt olmak için tıklayınız. 200.000 TL hibe desteği için Bigg Garaj'a başvur ..

Tamamını oku

IoT Tech Expo World Series 2020 Events

Dünya'nın önde gelen Nesnelerin İnterneti Etknilik Serisi Iot Tech Expo 2020, Kuzey Amerika'da 4 Kasım 2020, Avrupa'da 24 Kasım 2020 tarihinde ücretsiz ve internet üzerinden gerçekleştirilecektir. İncelenen temel konular arasında; nesnelerin interneti, akıllı l..

Tamamını oku

Nesnelerin İnterneti (IoT), Büyük Veri (Big Data), Elektronik Donanım Geliştirme Eğitimi

TOBB ETÜ BİGG GARAJ tarafından 1512 TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) kapsamında teknoloji meraklıları, teknogirişimciler ve “geleceğe yönelenler” için hazırlanan “Nesnelerin İnterneti (IoT), Büyük ..

Tamamını oku

7-15 Yaş Arasındaki Öğrenciler İçin “Geleceği Üretenler Programı” Yeniden Başlıyor!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen önceki programları kaçıranlar için “Geleceği Üretenler Programı” yeniden başlıyor. 2019 ..

Tamamını oku

“Geleceği Üretenler Programı-5” başlıyor…

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen ilk dört programı kaçıranlar için “Geleceği Üretenler Programı-5” başlıyor… 2019 ..

Tamamını oku

GCF "CARBOMART" ile Horizon 2020 SME Instrument Programı Kapsamında Fonlandı!

Green Consult and Finance (GCF) geliştirdikleri karbon kredileri ticaret platformu "CARBOMART" ile Horizon 2020 SME Instrument Programı, Faz 1 kapsamında fonlanmaya hak kazandı! ..

Tamamını oku

Green Consult and Finance "CARBOMART" ile Horizon 2020 SME Instrument kapsamında Mükemmeliyet Serifikası ile Onurlandırıldı!

Girişimcilerimizden GREEN CONSULT AND FINANCE tarafından geliştirilen karbon kredileri ticaret platformu "CARBOMART"  Türkiye’nin ilk karbon kredileri ticaret platformu olduğu gibi dünyada da yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerini kadın i..

Tamamını oku

Maker Uzmanlık Programı – 2

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, Teknoloji Transfer Ofisi ve GARAJ Kuluçka Merkezi’nin desteğiyle Dijital Çağ Atölyesi tarafından kaçıranlar için ikinci kez  “Maker Uzmanlık Programı-2” düzenlendi. Dijital &C..

Tamamını oku

ANKARA ÜRETEN FESTİVALİ/ 21 EKİM 2018

21 Ekim 2018 pazar günü Dijital Çağ Atölyesine de ev sahipliği yapan TOBB ETÜ'de muhteşem bir üretim rüzgarı esti! Üretmenin gücüne inanmış 7'den 70'e yüzlerce katılımcı Makers Ankara' nın düzenlediği Ankara Üreten Fe..

Tamamını oku

Dijital Çağ Atölyesi ve Ape Drone Ortak Drone Atölyesi Düzenledi!

GARAJ Ön Kuluçka ve Kuluçka Merkezi ile TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nin desteğiyle düzenlenen "Geleceği Üretenler Programı'nda" Dijital Çağ Atölyesi ve Ape Drone birlikte bir drone atölyesi düzenlediler. Atölyede &c..

Tamamını oku

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajanslarına Proje Hazırlama Eğitimi

11-12 Nisan 2018 tarihlerinde TOBB ETÜ Konferans Merkezi'nde Teknoloji Transfer Ofisi Personelimiz, Üniversitemiz Akademisyenleri ve GARAJ Girişimcilerimizin katıldığı "Proje Hazırlama Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.   AB Akademi Genel Müdürü H..

Tamamını oku

Enerji Girişimcileri için Uluslararası İşbirlikleri ve Yatırım Fırsatları

TOBB ETÜ&Sabancı Üniversitesi işbirliği ile SUCOOL, sahip olduğu birikimi farklı illerdeki girişimcilerle paylaşmak ve yeni startuplar ile tanışmak amacıyla 2018 yılında "Ekosistem Buluşmaları" etkinlik serisini başlatmıştır. İlk etkinlik, 9 Nisan 2018 Pazartesi&nbs..

Tamamını oku

BiGG GARAJ Girişimcilik ve İş Planı Yazma Eğitimi ve Mentorluk Kampı

Teknolojik ve yenilikçi girişimlere TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında 150.000 TL'lik hibe desteğinin verildiği ve TOBB ETÜ TTO tarafından yürütülen BiGG GARAJ kapsamında, dikey mentorlukların gerçekleştirildiği mentorluk k..

Tamamını oku

University for Society

University for Society Silikon Vadisi’nde, $15.000 değerinde 6 haftalık girişimcilik programına katılmak için hak kazanmak ister misiniz? O zaman University4Society TOBB ETÜ’ye katılmalısınız! University4Society toplumun günlük hayatında karşılaştığı soru..

Tamamını oku

Dijital Çağ Atölyesi-Geleceği Üretenler Programı

3 Mart-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında TOBB ETÜ GARAJ Kuluçka Merkezi'nde hayata geçirilen Dijital Çağ Atölyesi Geleceği Üretenler Programı, “herkes birşeyler üretebilir/üretmelidir!” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde 6-15..

Tamamını oku

Robotel Ankara Eğitimi

Robotel Ankara Teknik Eğitimi El ve parmak deformasyonu olan bireylere 3 boyutlu yazıcılarla üretilmiş, tamamen mekanik, fonksiyonel, tutma ve kavrama yapabilen robot elleri ücretsiz sağlayan Robotel Türkiye Derneği Ankara’da TOBB ETÜ GARAJ'da bir yılı aşkın sür..

Tamamını oku

Dijital Çağ Atölyesi-Çizgi Film Yapımı Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi 7-15 yaş arasındaki çocuklarla 6 Ocak 2018 Cumartesi günü TOBB ETÜ GARAJ'da "Kendi Çizgi Filmimi Yapıyorum!” Atölyesi'nde buluşuyor! 7-15 yaş aralığında mısın? Atölyeye getirecek bir laptopun var mı? P..

Tamamını oku

Ankara Mini Maker Faire

  Ankara Mini Maker Faire “Kendin Yap-Do it Yourself”  ve “Tüketimden Üretime Geçen Bir Nesil” sloganıyla faaliyet gösteren Maker Hareketi Ankara’ya geliyor. Birçok mucit ve proje sahibi, 31 Mart 2018 Cumartesi tarihindeki &l..

Tamamını oku

TÜBİTAK-BİGG Bilgilendirme Toplantıs 2015

TÜBİTAK-BİGG Bilgilendirme Toplantısı-Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası TÜBİTAK-BİGG Bilgilendirme Toplantısı-Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası TÜBİTAK-BİGG Bilgilendirme Toplantısı-Edirne-Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü ..

Tamamını oku

Startup Mentor Turkey

Startup Mentor Turkey Programı Startup Mentor Turkey Programı 26 Kasım'da girişimci menti eğitimleri ve mentor eğitimleriyle Ankara Ticaret Odası etkinlik ortaklığıyla, 27 Kasım'da yeni seçilen girişimcilerin mentor buluşması ve mentorluk süreçlerini tamamlayan bir &o..

Tamamını oku

"TÜBİTAK Destek Programları Bilgilendirme Günü "

TÜBİTAK Yeni Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı TÜBİTAK 2018 yılı için Destek Programlarına yönelik Çağrı Hazırlama, Başvuru, Değerlendirme ve Karar, İzleme ve Sonuçlandırma ve Mali Hususlar aşamalarında değişiklikler yapmayı planlamaktadır. Bu kapsa..

Tamamını oku

BiGG GARAJ Girişimcilik ve İş Planı Yazma Eğitimi 2016

TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği 2015 yılında BiGG (Bireysel Genç Girişim Programı) adı altında yürütülmeye başlanmıştır. Bireysel Genç Girişim Programı, belirlenen değerlendirme sürecinde başarılı olan girişimci adaylarına teknoloji tabanlı v..

Tamamını oku

"Temiz Teknolojilerde Girişimcilik Fırsatları, Tehditler ve GCIP-Türkiye 2016 Programı Tanıtım Toplantısı"

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) girişimcilerini arıyor! Global Cleantech Innovation Program (GCIP) – TÜRKİYE Dünyada şimdiye kadar 850’nin üzerindeki girişim ve şirketin faydalandığı ve Dünyanın en büyük ve kapsamlı Temiz Teknolojiler Gi..

Tamamını oku

Mersin Fikir Otobüsü ETÜ GARAJ İle Buluşuyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Üniversitesi, TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu ve Mersin Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde hazırlanan ve bir kuluçka merkezi olan Fikir Otobüsü, girişimci adaylarını girişimcilik hayatlarında motive etmek amacıyla TOBB ..

Tamamını oku

OPENISME Platformu ile Uygulamalı Bilimsel Yayın, Patent ve Güncel Teknoloji Araştırma Çalıştayı

Girişimciler, KOBİ’ler ve Start-Up’lar için Açık İnovasyon Platformu OPENiSME (http://www.openisme.eu/), Avrupa Birliği’nin Yenilikçilik ve Rekabetçilik Programı (CIP) tarafından fonlanan ve özellikle KOBİ’ler ile araştırma kuruluşları arasınd..

Tamamını oku

BiGG GARAJ Sunum Teknikleri Eğitimi ve Mentörlüğü ve Şirket Kurulum Eğitimi

Teknolojik ve yenilikçi girişimlere 150.000 TL hibe desteği verilen TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında, yürütücü kuruluşlardan biri olan TOBB ETÜ TTO-BiGG GARAJ ekibiyle birlikte yoğun eğitim ve mentörlük çalışmaları ..

Tamamını oku

BiGG (BiREYSEL Genç Girişim Programı) GARAJ Menötrlük Kampı ve İş Planı Yazma Eğitimi

Teknolojik ve yenilikçi girişimlere TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında 150.000 TL'lik hibe desteğinin verildiği ve TOBB ETÜ TTO tarafından yürütülen BiGG GARAJ kapsamında, dikey metnörlüklerin gerçekleştirildiği ment&o..

Tamamını oku

Oracle Günleri " Internet of Things"

Oracle sohbetleri ve Internet of Things(Oracle Günleri 2) olarak 24 ağustos ve 9 aralıkta gerçekleştirdiğimiz etkinlikte.. ..

Tamamını oku

TÜBİTAK BiGG GARAJ Girişimcilik ve İş Planı Yazma Eğitimi TOBB ETÜ de

TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği 2015 yılında BiGG (Bireysel Genç Girişim Programı) adı altında yürütülmeye başlanmıştır. Bireysel Genç Girişim Programı, belirlenen değerlendirme sürecinde başarılı olan girişimci adaylarına teknoloji tabanlı v..

Tamamını oku

TÜBİTAK-BİGG Bilgilendirme Toplantısı

  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak “İnovatif Sanayinin Destekçisi” sloganıyla yola çıkmış, 2015 yılında TÜBİTAK’ın 1601-Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kaps..

Tamamını oku

TOBB TALKS

GARAJ’ın da desteğiyle ikincisi düzenlenecek olan, girişimcilik deneyimlerinin paylaşılacağı TOBB TALKS etkinliğine katılımlarınızı bekliyoruz. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu da girişimci ağıyla etkinliğe konuşmacı ve katılımcı olarak destek olacaktır. ..

Tamamını oku

Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi Garajda Gerçekleşti

22 Kasım tarihinde gerçekleşen eğitime TTO Fikri Sınai Mülkiyet Hakları birim müdürü Seda Damla Bük Yücel tarafından 20 katılımcımıza eğitim verildi. ..

Tamamını oku

Genç Girişimciliği Geliştirme Programı Tanıtım Toplantısı

    Ankara Kalkınma Ajansı & TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 25 Ocak 2018 Çarşamba Günü TOBB ETÜ Konferans Merkezi'nde Girişimcilere Sesleniyor! İyi bir iş fikri olan, teknoloji düşkünü, başarıya tutkun, yeniliğe açık..

Tamamını oku

Girişimcilerimizle Ar-Ge Destekleri Toplantısı

20-27 Mart 2017 tarihleri arasında TOBB ETÜ GARAJ bünyesinde çalışan girişimcilerimizle Ar-Ge destekleri toplantısı gerçekleştirilerek her bir girişimci, faaliyet alanı ve donanımları göz önünde bulundurularak destek programları konusunda bilgile..

Tamamını oku

Idea 2 Market

23 Mayıs 2017 tarhinde TOBB ETU GARAJ içerisinde gerçekleşen etkinlikte Tel Aviv Üniversitesi Kuluçka Merkezi Kurucusu Oren SIMANIAN 41 katılımcıya konuşma yaptı  ..

Tamamını oku

Level UP'17

TOBB ETÜ TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) ve Radyo ETÜ olarak düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız LevelUp’17 etkinliğimizde, 2017’de Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan katılımcılara, diğer Üniversitelerden davet ettiğimiz Te..

Tamamını oku

Ortak Eğitim Öğrenci Buluşması

Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Üniversitemizdeki Uluslarası Girişimcilik ve Ortak Eğitime Giriş Dersi kapsamında verilen eğitimlerle birlikte, her yıl Üniversitemize gelen öğrencilerle tanışma ve onlara TTO, GARAJ, Girişimcilik konusunda bilgiler verme fırsatı bulunmaktadır. B&ou..

Tamamını oku

ÇAĞDAŞ OFİSLER GÖZÜYLE GARAJ

TOBB ETÜ TTO Ekibi ve İç Mimarlık Çevre Tasarımı Bölümü ile yürütülen ortak çalışma çerçevesinde, Bölüm öğrencileri Bitirme ödevlerini “Çağdaş ofisler mantığı ile GARAJ” tasarımı kapsamında g..

Tamamını oku

TOBB ETÜ BiGG GARAJ’DA YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ PROJELERİNE 150.000 TL HİBE

TOBB ETÜ TTO olarak yürütücüsü olduğumuz TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında Anadolu illerinde TOBB’un oda ve borsaları, Genç ve Kadın Girişimci Kurulları, Kalkınma Ajansı, üniversiteler gibi kurumlarla birlikte yü..

Tamamını oku

TTO’da Happy Hour Günleri

TTO’da Happy Hour Günleri GARAJ’da faaliyetlerini yürüten girişimcilerimizin ekosistem içerisinde ihtiyacını duyduğu konulara göre belirlediğimiz çeşitli başlıklarla 4 farklı Happy Hour düzenlenmiştir. Happy Hour - Tanışma Happy Hour..

Tamamını oku

Gençler Geleceğine AB ile Yön Veriyor

Etkinliğimize KOSGEB, TÜBİTAK, ERASMUS+, TOBB-ETÜ Erasmus öğrencileri ve TOBB-ETÜ Girişimcilik Merkezinden konuşmacılar katılmıştır.​   ..

Tamamını oku

"Temiz Teknoloji" İş Fikirleri Destek Programı GCIP 2016 Başlıyor

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) ve The Cleantech Open ile birlikte “enerji ve çevre” konusunda girişimci iş fikirlerinin desteklendiği ve yarıştığı uluslararası program, Türkiye’de 3. senesinde girişimcileri ..

Tamamını oku

TechTalk Entrepreneur Etkinliği

TOBB-ETÜ, TOBB-ETÜ TTO, GARAJ ve Viveka olarak 17 Aralık 2015 tarihinde girişimcilik ekosisteminin siz değerli ortağı ile Ankara’da global pazara açılmak, sürdürülebilir girişimleri geliştirmek ve bu ekosistemin geleceğini birlikte tasarlamak amacıyla bir g&uu..

Tamamını oku

Ankara Startup Zirvesi 25 Aralık 2016'da Başlıyor!

Her aşamasını Bilkent Genç Girişimciler Kulübü öğrencilerinin hazırladığı Ankara Startup Zirvesi, 25 Aralık 2016'da Bilkent Otel'de gerçekleşecek. Bilkent Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye'deki il..

Tamamını oku

Ekiplerimizden ERES Biyoteknoloji ile DNA Atölyesi

Geçtiğimiz hafta DNA Atölyesi çalışmamızı TOBB GARAJ‘da gerçekleştirdik. Sadece GARAJ çalışanları ve şirketlerine özel bu atölyemizde katılımcı olan herkes kendi DNA’sını izole etti ve gözlemledi. Atölye çalışmamızın 10 kiş..

Tamamını oku

BiGG GARAJ Girişimcileri için TÜBİTAK Panellerine Hazırlık Eğitimi

“Teknolojik ve yenilikçi girişimlere 150.000 TL hibe desteği verilen TÜBİTAK BiGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında, yürütücü kuruluşlardan biri olan TOBB ETÜ TTO-BiGG GARAJ ekibiyle birlikte yoğun eğitim ve mentörlük çalış..

Tamamını oku