Girişimci Nedir ve Nasıl Olunur? Girişimciliğe Dair Her Şey!

Dünyanın pek çok ülkesinde eş zamanlı olarak yaşanan ekonomik daralmalar, başta gençler olmak üzere insanları farklı arayışlar içerisine sürüklemiştir. Özgürlüklerine düşkün olan ve Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerin s..

Tamamını oku

Girişimci Nedir? Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin İpuçları

Girişimci nedir ya da girişimci kimdir sorularına, gelecek bir zaman dilimi içerisinde toplumun ne tür ihtiyaçları olacağını önceden tahmin ederek, bu ihtiyaçları karşılama potansiyeline sahip ürün ve hizmetleri yaratabilmek için şimdiden harekete ge&c..

Tamamını oku

Her Genç Girişimcinin Sahip Olması Gereken 4 Beceri!

Çağımızın en popüler kavramlarından biri haline gelen girişimcilik; olmayan bir şeyi ortaya çıkarmak ya da var olan bir şeyin daha farklı bir formunu üretmek amacıyla belirli ölçüde risk almayı ifade etmektedir. Girişimcilik genellikle yüksek enerji ve &..

Tamamını oku

5 Adımda Daha Üretken Bir Genç Girişimci Olun!

Son yılların en çok kullanılan terimlerinden biri olan girişimcilik, bireylerin içerisindeki yaratıcı ruhun ortaya çıkarılması halidir. Ya da diğer bir deyişle, kâr sağlayabilmek amacı ile belirli düzeyde riskli üstlenmeyi de girişimcilik olarak tanımlamak mü..

Tamamını oku

Strateji

Hiç Bir Strateji Hayatın Gerçeklerine Karşı Koyamaz Hedef, anlaşılması kolay bir kavramdır. Herkes bir çocuğa bile hedefin ne olduğunu kolayca anlatabilir. Ama strateji bunun tam tersine insanda “ileri fizik” gibi bir duraksama yaratır. Sanki stratejiyi herkes anl..

Tamamını oku

5 Adımda Daha Üretken Bir Genç Girişimci Olun!

5 Adımda Daha Üretken Bir Girişimci Olun!   Son yılların en çok kullanılan terimlerinden biri olan girişimcilik, bireylerin içerisindeki yaratıcı ruhun ortaya çıkarılması halidir. Ya da diğer bir deyişle, kâr sağlayabilmek amacı ile belirli dü..

Tamamını oku