Güçlü Bir Marka Nasıl Oluşturulur? En İyi 8 İpucu

Markalaşmak, ekonominin küresel boyutlara ulaştığı günümüz dünyasında bir işletmenin başarıya ulaşmasının temel unsurlarından biridir. Bir girişim fikrinin iyi şekilde planlanmış olmasının yanında, hedef kitle ve müşteri kitlesi tarafından daima hatırlanmasını sağlayaca..

Tamamını oku

Finansal Stres ile Nasıl Başa Çıkılır? En İyi 5 İpucu

Finans bir işletmenin başarıya ulaşmasını ve uzun vadede varlığını devam ettirmesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Güçlü finansal yapıya sahip olan işletmeler, geleceğe dair daha net planlar yapabilmekte ve gelişim süreçleri içerisinde meydana..

Tamamını oku

Girişimcilerin Küçük İşletmeleri İçin SEO İpuçları!

İnternet ortamının büyük bir pazar haline gelmesi birçok küçük işletmenin de bu dünyada yerini almasını sağlamıştır. Küçük işletmeler için bir web site yaptırmak ve ziyaretçilerin de her gün gelip bu siteyi ziyaret edeceğini ..

Tamamını oku

Sanal Girişimcilik Nedir? Olumlu ve Olumsuz Yönleriyle Sanal Girişimcilik!

Üretimin gerçekleşmesi amacı ile tüm gerekli araç ve gereçleri bir araya getiren, gerekli finansmanı sağlayarak ticari kazanç getirecek üretimi gerçekleştiren ve bu alandaki Pazar kanallarını araştıran kişiler girişimci olarak bilinmektedir. Ekonomin..

Tamamını oku

Girişimciler İçin En Önemli Kaynak Olan Mentorlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mentor en basit tanımı ile akıl hocası olarak tanımlanmaktadır. Yeteri kadar deneyime sahip olmadıkları alanlarda girişim fikri olan kişiler açısından önemli bir yere sahip olan mentorlar, başarmayı amaç edinmiş girişimcilerin en sık başvurdukları kaynaklar arasındadır. Alanının u..

Tamamını oku

Girişimciler İçin Covid-19 Sonrası Yenilikçi İş Geliştirme Önerileri

2019 yılının son aylarında Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde de tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, toplumsal yaşamda olduğu gibi iş biçimlerinde de ciddi değişimlerin yaşanmasına neden oldu. Esasında bir risk ya da kriz olarak ..

Tamamını oku

Startup'ınızı Geliştirmek İçin Atmanız Gereken 6 Temel Adım!

Geleneksel iş modellerinin teknoloji içine doğmuş olan genç kuşağa hitap etmemesi, yeni ve yenilikçi iş modellerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Büyük ölçüde teknoloji etrafında şekillenen bu iş modellerinden biri de startup olarak adlandır..

Tamamını oku

2021 İçin Etkili Startup Pazarlama Stratejileri

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler, insan yaşamının pek çok kısmını geri dönülmez biçimde değişime uğratmıştır. Geleneksel iş modellerinin değerini yitirmeye başlaması da bu sürecin sonuçlarından biridir. Son yıllarda iş dünyasının üzerinde en ç..

Tamamını oku

Bir Startup’ta Yer Almadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey!

Startup kavramı son yıllarda iş dünyasında en çok konuşulan kavramlardan biridir. Buna rağmen hakkında bilgi eksikliğinin en fazla olduğu alanlardandır. Amerika ve Avrupa’da daha önceki dönemlerde ortaya çıkmış olsa da Türkiye’de yeni yeni belirginleşen ..

Tamamını oku

Girişimcilerin Yatırım Aşamasında Dikkat Etmesi Gereken 4 Temel Unsur!

Girişimcilik, yeni bir iş fikrini hayata geçirmek ya da toplumda var olan bir soruna çözüm getirmek amacı ile yola çıkan ve bu doğrultuda birtakım riskleri üstlenen bireyleri tarif etmek için kullanılan bir kavramdır. Gelenekselliğin her alanda terkedilmeye..

Tamamını oku

Girişim Fikri Olanlar İçin BİGG Programının Avantajları Nelerdir?

Geleneksel iş modellerinin artık eskisi kadar cazip gelmemesi, girişimcilik faaliyetlerinin giderek daha önemli hale gelmesine neden olmaktadır. Son yıllarda iş dünyasında en sık duyulan kavramlardan biri olan girişimcilik, yenilikçi yüzü ve dönüştürüc&..

Tamamını oku

Asansör Konuşması Nedir? Neden Önemlidir?

Bir girişimcinin gerekli finansman desteğini alabilmesi için iş fikrini yatırımcılara anlatması gerekir ancak iş dünyasının en yoğun kişileri ile toplantı ayarlamak sanıldığından çok daha zordur. Bu kişileri kısa bir süreliğine de olsa onlara 45 saniye kadar kısa bir sür..

Tamamını oku

Pitch Deck Sunumu Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

İş dünyasında ister yeni bir girişimci olun isterseniz belli aşama kaydetmiş bir girişimci olun mutlaka yatırımcılara kendinizi ve projelerinizi anlatacağınız bir sunum yapmanız gerekir. Hemen her girişimci kendilerine sunulan ürün ve hizmetler konusunda detaylı bilgi sahibi olsalar d..

Tamamını oku

Girişimcilerin Kaçınması Gereken Pazarlama Hataları

Bir alanda görülen kazanç fırsatlarını değerlendirmek ya da yeni bir iş fikrini hayata geçirmek için ortaya belirli bir miktar sermaye koyma ve bunun karşılığında risk alarak kazanç elde etmeye odaklanma, girişimcilik olarak tanımlanmaktadır. Girişimci ise bu se..

Tamamını oku

Startup’ınız İçin Etkili Bir Logo Oluşturmanın 5 Püf Noktası

Klasik iş fikirlerinin popülaritesini kaybetmeye başlaması ve teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin de yeni iş modellerine entegre edilmesi, startup olarak adlandırılan yeni bir iş modelinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Her ne kadar bu kavram ile girişim kavramları birbirlerine yak..

Tamamını oku

Küçük Bir İşletmeye Yatırım Yapmadan Önce Yatırımcıların Aradıkları 5 Kriter

Son yılların en etkili iş biçimlerinden olan startup projeleri, sınırlı imkanlarla büyük sıçrayışlar yapmayı hedeflemektedir. Bu tür projelerde genellikle maddi olanaklar kısıtlıdır. Ancak bu iş modelinin en iyi yanlarından biri de yatırımcılardan destek alabilme olanağı..

Tamamını oku

Kadın Girişimciler İçin 6 Harika İpucu

Girişimcilik kavramı, iş dünyasında son yıllarda en sık duyulan kavramlardan biri haline gelmiştir. Klasik iş modellerinin aşınmaya uğraması, yenilikçi yöntemlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Her geçen gün artan girişim fikirleri içinde kadınlar da &ou..

Tamamını oku

Bir Girişimcinin Potansiyel İşe Alımları Değerlendirmek İçin 4 Kriteri!

Girişimcilik, son dönemlerde iş dünyasında en sık duyulan kavramlardan biri haline gelmiştir. Özellikle geleneksel iş modellerinin cazibesini yitirdiği ve daha kısa sürede, daha başarılı işler yapabilme isteğinin ön plana çıktığı günümüz dünyasında..

Tamamını oku

Veri Bilimi ve Tasarımın Birlikte Çalışmasının 3 Yolu!

Dünya nüfusunun hızlı bir şekilde artması ve kentlerin her geçen gün daha da büyümesi, geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak ölçüde bir veri akışının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Mobil iletişim teknolojilerinin gelişmesi de bu d&ou..

Tamamını oku

Girişimcilik Türleri Nelerdir? Girişimcilik Türlerine Göre Yönelebileceğiniz Alanlar Nelerdir?

Girişimcilik kavramı son yıllarda en sık rastlanan kavramlardan biri haline gelmiştir. Teknik ve ekonomik alanlarda yaşanan küresel gelişmeler, geleneksel iş modellerinin devre dışı kalmasına neden olmuş ve bu durum daha kazançlı işler yapabilmek adına, yenilikçi yöntemlere b..

Tamamını oku

Delivery One

Firma İsmi: Delivery One Teknoloji Anonim Şirketi Nasıl bir eğitim aldınız? Üniversitenizde aldığınız eğitimin girişimcilik başarınız üzerindeki  etkisini nasıl değerlendirirsiniz? (Bireysel eğitimden ziyade Delivery One’ın girişimcilikte eğitime bakış açısı anlatı..

Tamamını oku

Arabamıyıka.com

Girişimimizin ilk çıkış noktası  araçların yıkama hizmeti için bir oto yıkamacıya gitmemesi, oto yıkamacının onlara gelmesi fikriyle başladı. Bir mobil uygulama üzerinden insanların yıkama taleplerini açacağı bir platform oluşturmak istiyordum fakat bir ara..

Tamamını oku

Yatırım Nedir? Yatırım Türleri Nelerdir?

Son yılların en sık duyulan kavramlarından biri olan yatırım elde bulunan sermayenin, gelir kazanmak amacıyla farklı işlere ya da araçlar yatırılmasını ifade etmektedir. Bu işlemi yapan sermaye sahibi ise yatırımcı olarak adlandırılmaktadır. Yatırım, sermayenin kullanım biçimine ve yap..

Tamamını oku

Startup Nedir? Startup Pazarlama Nasıl Yapılır?

Son yılların adından en sık bahsedilen kavramlarından biri olan startup ortaya yenilikçi bir ürün ya da hizmet çıkarabilmek amacı ile yapılan girişimlerdir. Bu noktada girişim kelimesinin kullanılması, girişim ile startup arasındaki farkların varlığını gölgelememelidir. ..

Tamamını oku

İnovatif Girişimcilik Nedir?

İnovatif kavramı son yıllarda sıklıkla duyulan kavramlardan biri haline gelmiştir. Dünyanın giderek artan bir hızda küreselleşmesi, her alanda büyük yeniliklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yeniliğe olan ilginin giderek artması, inovatif girişimciliğin gelişmesinin it..

Tamamını oku

HEXATECH

                            KURUCU ORTAKLAR AHMET SİNA BAĞCI – TOBB ETÜ ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ’15 MEZUNU İBRAHİM ÇAKIR..

Tamamını oku

Kendinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz? 10 Pratik Kişisel Gelişim İpuçları!

Son yılların en trend kavramları arasında yer alan kişisel gelişim bireylerin belirli alanlarda kendilerini disipline etmeleri ve geliştirmeleri anlamına gelmektedir. Kişisel gelişimin sağlayacağı itici güç, bireylerde var olan potansiyelin ortaya çıkmasına, başarıya ve mutluluğa ..

Tamamını oku

Doğru İnovasyon Yönetim Kılavuzu!

İşletmeler sürdürdükleri projelerde başarıya ulaşabilmek adına pek çok yönteme başvurmaktadır. İnovasyon da bu yöntemler arasında yer almaktadır. Esasında bu kavram, bir yöntemden çok bir süreci ifade etmektedir. Başarılı olmak isteyen işletmeler inov..

Tamamını oku

İnovasyon Nedir? – Uzmanından İnovasyon Tanımı

Son yıllarda iş dünyasında sürekli olarak kullanılan inovasyon kavramının kökeni 1800’lü yıllara kadar uzansa da bugünkü modern anlamı ile 1980’li yıllarda ortaya çıkmaya başlamıştır. İnavasyonu açıklamaya çalışan pek çok tanım bu..

Tamamını oku

Girişiminizin Başarılı Olması İçin 6 Pazarlama Stratejisi!

Bir markanın üretmiş olduğu ürün ve hizmetleri hedef kitle ile doğru şekilde buluşturabilmesi, marka bilinirliğini sağlayabilmesi, markanın devamlılığını teminat altına alabilmesi gibi gerekçelerle pazarlama önem arz eden bir kavramadır. Klasik dönemde daha sıradan pa..

Tamamını oku

Pazarlama İlkeleri Nelerdir? Örneklerle Detaylı Anlatım!

Hem geleneksel hem de modern iktisadın önemli kollarından biri olan pazarlama, çok eski zamanlardan beri çeşitli ilke ve stratejiler aracılığı ile uygulanmaktadır. Pazarlamanın bir bilim olarak kabul edilmesi ile birlikte bu alana dair daha profesyonel yaklaşımlar geliştirilmiştir..

Tamamını oku

Türkiye’nin En Başarılı 8 Startup Projesi!

Geleneksel iş dallarında yaşanan daralmalar, ödenen ücretler ile yaşam pahalılığında görülen artışların birbirini karşılamaması, yeni neslin finansal özgürlükler başta olmak üzere özgürlüklerine düşkün olması gibi pek çok nedend..

Tamamını oku

Girişimcilik ile Startup Arasındaki Temel Farklar!

Startup ve girişimcilik kavramları son dönemlerde özellikle gençler tarafıdnan yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Her ikisinin de farklı kavramlar olmasına karşın, zaman zaman birbirlerinin yerine kullanılmaları gibi bir yanlışa düşüldüğü görülmektedir..

Tamamını oku

Startup Oluştururken Odaklanmanız Gerekenler!

Küresel ölçekte başarıya ulaşabilmiş startup projelerinin herkes tarafıdnan bilinmesine rağmen, başarısızlık ile sonuçlanan girişimlerden haberdar olanların sayısı oldukça azdır. Zira hem tarih hem de insanlar başarısız olanlarla ilgilenmemektedir. Bir startup oluşturu..

Tamamını oku

Startup Başlatmak İçin Atmanız Gereken 6 Ana Adım!

İnternet ve bilgisayar teknolojilerinde meydana gelen değişimler, iş tanımlarının da değişmesine yol açmış ve klasik iş anlayışını büyük ölçüde devre dışı bırakmıştır. Dijital çağın öne çıkan iş pratikleri arasında startup projeleri önemli bi..

Tamamını oku

Startup Nedir ve Nasıl Tanımlanır?

Son dönemlerin en popüler kavramlarından biri olarak her mecrada karşılaşılan startup kavramı, konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayanları startup nedir sorusuna cevap aramaya yöneltmektedir. Startup kavramı, Amerika’da bulunan Silikon Vadisi’nde ortaya çıkm..

Tamamını oku

Ön Kuluçka Nedir? Kuluçka Hizmetleri

Girişimlerin başlangıç evresinde hayatta kalabilmeleri adına sağlanan pek çok destek programı bulunmaktadır. Bu destek programları içerisinde kuluçka ve ön kuluçka uygulamaları da oldukça yaygındır. Bir girişim fikrinin desteklenmesini ve kurumsal bir y..

Tamamını oku

Girişimciler İçin Kuluçka Rehberi!

Kuluçka merkezleri, girişimciler tarafından ortaya atılan iş fikirlerini geliştirmek ve erken aşamada çeşitli nedenlerden dolayı bu fikirlerin başarısızlığa uğramasının önüne geçebilmek adına faaliyet gösteren merkezlerdir. Bu tür merkezlerden yararlanmak, gi..

Tamamını oku

Kuluçka Nedir? En Yaygın Kuluçka Hizmetleri!

Kuluçka kavramı, girişimcilik söz konusu olduğu zaman adından sıklıkla bahsedilen ancak anlamı ya da içeriği konusunda yeterince bilgi sahibi olunmayan hususlar arasında yer almaktadır. Esasında bu kavram, ortaya çıkma aşamasında olan girişim fikirlerinin tutunabilmesi ve y..

Tamamını oku

Herkese İlham Kaynağı Olan 15 Girişimcilik Filmi!

Filmler insanlara, yaşadıkları çevrede meydana gelen ancak yeteri kadar haberdar olmadıkları konular hakkında bilgi sahibi olabilme imkânı tanımaktadır. Girişimci olmak isteyen ancak neler yapması gerektiği konusunda herhangi bir fikri olmayan kişiler açısından çok sayıda ..

Tamamını oku

Başarılı Bir İş Kurmanıza Yardımcı Olacak Girişimcilik Örnekleri!

Girişimcilik, herkesin girebileceği ancak çok azının başarı ile tamamlayabileceği bir yoldur. Çoğu insan ekonomik bağımsızlığını kazanmak adına girişimci olmaya meyletmektedir. Zira ekonomik bağımsızlığın kazanılması, insan hayatını doğrudan etkileyen pek çok bağımsızlığın da te..

Tamamını oku

Tüm Zamanların En Ünlü 11 Girişimcilik Örneği

Başarılı bir girişimci olmak, standart hayat şartlarından ve insanı insan yağan değerlere saygı duymayan iş alışkanlıklarından sıkılan çoğu kişinin hayalidir. Girişimci olabilmek esasında çok zor bir şey de değildir. Esas zor olan, girişimcilik yoluna girdikten sonra doğru istikamet &u..

Tamamını oku

Dikkat Edilmesi Gereken Başarılı Girişimcilik Örnekleri

Dikkat Edilmesi Gereken Başarılı Girişimcilik Örnekleri Girişimcilik, 9-5 çalışma düzenine baş eğmek istemeyen ve başta finansal özgürlük olmak üzere hayatının farklı alanlarını özgürleştirmeye çalışan bireylerin en sık başvurduğu yollardan bi..

Tamamını oku

Girişimci Nedir? En Başarılı 10 Genç Girişimci

Girişimcilik kavramının son yıllarda popüler hale gelmeye başlamasına paralel olarak, girişimci nedir sorusu da çok sayıda kişi tarafından sorulmaya başlanmıştır. Girişimciliği en basit anlamıyla, yenilikçi bir anlayış çerçevesinde ve belirli düzeyde risk alarak..

Tamamını oku

Girişimci Nedir ve Nasıl Olunur? Girişimciliğe Dair Her Şey!

Dünyanın pek çok ülkesinde eş zamanlı olarak yaşanan ekonomik daralmalar, başta gençler olmak üzere insanları farklı arayışlar içerisine sürüklemiştir. Özgürlüklerine düşkün olan ve Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerin s..

Tamamını oku

Girişimci Nedir? Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin İpuçları

Girişimci nedir ya da girişimci kimdir sorularına, gelecek bir zaman dilimi içerisinde toplumun ne tür ihtiyaçları olacağını önceden tahmin ederek, bu ihtiyaçları karşılama potansiyeline sahip ürün ve hizmetleri yaratabilmek için şimdiden harekete ge&c..

Tamamını oku

Her Genç Girişimcinin Sahip Olması Gereken 4 Beceri!

Çağımızın en popüler kavramlarından biri haline gelen girişimcilik; olmayan bir şeyi ortaya çıkarmak ya da var olan bir şeyin daha farklı bir formunu üretmek amacıyla belirli ölçüde risk almayı ifade etmektedir. Girişimcilik genellikle yüksek enerji ve &..

Tamamını oku

5 Adımda Daha Üretken Bir Genç Girişimci Olun!

Son yılların en çok kullanılan terimlerinden biri olan girişimcilik, bireylerin içerisindeki yaratıcı ruhun ortaya çıkarılması halidir. Ya da diğer bir deyişle, kâr sağlayabilmek amacı ile belirli düzeyde riskli üstlenmeyi de girişimcilik olarak tanımlamak mü..

Tamamını oku

Strateji

Hiç Bir Strateji Hayatın Gerçeklerine Karşı Koyamaz Hedef, anlaşılması kolay bir kavramdır. Herkes bir çocuğa bile hedefin ne olduğunu kolayca anlatabilir. Ama strateji bunun tam tersine insanda “ileri fizik” gibi bir duraksama yaratır. Sanki stratejiyi herkes anl..

Tamamını oku

5 Adımda Daha Üretken Bir Genç Girişimci Olun!

5 Adımda Daha Üretken Bir Girişimci Olun!   Son yılların en çok kullanılan terimlerinden biri olan girişimcilik, bireylerin içerisindeki yaratıcı ruhun ortaya çıkarılması halidir. Ya da diğer bir deyişle, kâr sağlayabilmek amacı ile belirli dü..

Tamamını oku